Безкоштовна доставка по Україні від 1000₴

Бухта Кабеля Nexans Defrost Pipe
Саморегульований Кабель

Nexans Defrost Pipe Cable

399 грн.
Саморегулирующиеся Кабель Profitherm LSR-PB
Саморегульований Кабель

ProfiTherm LSR-PB Cable

219 грн.
Саморегулирующийся кабель Thermon KSR
Саморегульований Кабель

Thermon KSR

1400 грн.
Саморегулирующийся кабель Thermon BSX
Саморегульований Кабель

Thermon BSX

600 грн.
Саморегулирующийся кабель Thermon HTSX
Саморегульований Кабель

Thermon HTSX

1480 грн.
Саморегулирующийся кабель Thermon RGS
Саморегульований Кабель

Thermon RGS

1400 грн.
Саморегулирующийся кабель Thermon BSX FOJ
Саморегульований Кабель

Thermon BSX FOJ

780 грн.
Саморегулирующийся кабель ML&H Co. MHL 2CR
Саморегульований Кабель

ML&H Co. MHL 2CR

306 грн.

Саморегулюючий гріючий кабель — один з найбільш енергоефективних продуктів для зовнішнього обігріву будинку. Спочатку він застосовувався як основний елемент системи антиобледеніння покрівель. На відміну від звичайного, резистивного, кабель самрег не вимагає блоку управління, що задає температуру нагрівання. Заснований на напівпровідникової матриці, він працює на інших фізичних принципах.

Саморегулюючий кабель: конструкція і переваги

Є два типи нагрівального кабелю: резистивний з постійним опором і саморегульований зі змінним. Резистивний нагрівальний кабель, який зазвичай використовують для теплих підлог і інших систем обігріву, — це конструкція з однієї або двох жил, які при подачі електричного струму перетворюють його в тепло. Температура нагріву такого кабелю регулюється зовнішньою апаратурою управління, тобто терморегулятором. У саморегулюючому кабелі роль нагрівального елементу виконує напівпровідникова матриця на вуглецевій основі, яка знаходиться між двома жилами. Матриця реагує на зміну температури навколишнього повітря — чим холодніше стає, тим більше посилюються її струмопровідні властивості і, як наслідок, вироблення тепла. І головне: температура може змінюватися в межах однієї кабельної секції. Тому один і той же кабель на сонячній стороні даху буде гріти ледь відчутно, а на затіненій — сильніше. Саморегуляція відбувається непомітно і без участі людини.

Переваги самрега очевидні:
  • Висока енергоефективність: кабель працює рівно стільки і тільки тоді, коли це дійсно потрібно.
  • Низька вартість експлуатації: завдяки саморегуляції кабель споживає менше енергії, ніж резистивний, що впливає на оплату електрики.
  • Просте управління: не потрібно додатково купувати терморегулятор і виставляти температурні показники.

Недоліком на перший погляд може здатися висока ціна в порівнянні з резистивним кабелем: в межах 160-300 грн за метр погонний. Але ці витрати швидко окупляться. Традиційний нагрівач реагує на команди блоку управління, і якщо температура досягає нижньої позначки, то включається весь, різко збільшуючи споживання енергії. Порівнюючи показники витрати енергії, саморегулюючий кабель виявляється на 15-25% ефективніше традиційного кабельного нагрівача.

Сфери застосування саморегульованого кабелю

Крім антиобледеніння, самрег застосовується як тепловий елемент і в інших системах і не обмежується тільки обігрівом приватних будинків. Його використовують і в громадських та адміністративних будівлях, і на промислових об’єктах.

В побутових цілях кабель застосовується:
  • У системах антиобледеніння даху і водостоків;
  • У системах сніготанення для відкритих площ: тротуарів, доріг, ступенів, пандусів і т.д .;
  • Для внутрішнього та зовнішнього обігріву труб водопостачання.
У промисловості на основі саморегульованого кабелю обладнують:
  • Обігрів водопровідних систем об’єктів;
  • Обігрів комерційних морозильних камер;
  • Системи обігріву для резервуарів і ємностей.

Одна з причин, чому у самрега така широка сфера застосування, — це його стійкість до перепадів напруги, що істотно продовжує строк експлуатації системи обігріву. Друга ж — універсальність. Самреги можна укладати як нагрівальний елемент навіть в системах теплої підлоги, хоч це і не найпопулярніший варіант через високу вартість. При цьому той же кабель можна укласти на вулиці при суворому морозному кліматі, і він залишиться таким же ефективним. У побутовому застосуванні від інших моделей відрізняється тільки кабель, який вставляється прямо в трубу з питною водою. Такі моделі зазвичай зроблені з більш екологічних матеріалів, які не впливають на якість води і самопочуття користувачів.
В інтернет-магазині Rdmarket представлені моделі саморегульованого кабелі від Thermon (США), Profitherm (Китай), Nexans (Данія), які можна використовувати для будь-якої з перерахованих вище систем. Щоб отримати детальну консультацію щодо вибору, прорахунку системи і монтажу, залишайте заявку на сайті або звертайтеся за номером телефону (безкоштовно по Україні).