Безкоштовна доставка по Україні від 1000₴

Комплект н/ж молниезащитного заземления ZUVER 4.1
Блискавкозахист

Zuver 4.1

7314 грн.
Комплект н/ж заземления ZUVER 4.4
Блискавкозахист

Zuver 4.4

5607 грн.

Блискавка завжди вважалася одним з найстрашніших природних явищ. Одного її удару буде досить, щоб завдати величезної шкоди. Якщо ваш будинок розташований поруч з вищою будівлею (висота якої в два рази вище вашого), на якій є громовідвід, то турбуватися про пряме попадання блискавки не варто. А якщо він стоїть окремо, та ще й на височині або недалеко від водойми, то в цьому випадку обов’язково потрібен блискавкозахист.

Що входить в систему?

До питання захисту слід підійти з усією відповідальністю. Проста установка саморобного штиря-громовідводу, нехай навіть і з заземленням, не тільки не захистить будинок від удару, а й може погіршити ситуацію. Тут потрібен професійний комплексний підхід. Адже блискавкозахист приватного будинку або котеджу — це не окремий елемент, а ціла система.

Вона містить в собі:
  • зовнішній блискавкозахист;
  • внутрішній захист;
  • систему заземлення.

Зовнішній блискавкозахист захистить будівлі і людей, які в ній знаходяться, від прямого удару блискавки, який в свою чергу може призвести до пожежі, механічних пошкоджень частини будівлі. До складу такої системи блискавкозахисту входять: блискавкоприймач; струмовідвід; заземлювальний пристрій. Блискавкоприймач призначений для прийому розряду блискавки. Струмовідвід являє собою сукупність провідників, які будуть відводити струм від блискавки до заземлювального пристрою. Заземлювальні пристрої — це заземлювачі і провідники, які будуть «гасити» розряд у грунті.
Внутрішній блискавкозахист призначається для збереження обладнання — електричного і електронного. Таким чином, захист від блискавки та заземлення вбережуть будинок не тільки від прямого попадання блискавки, а й захистять від імпульсу перенапруги в мережі, що несе в собі більшу небезпеку. Для надійного функціонування системи блискавкозахисту необхідна якісна система заземлення. Вона забезпечує рівномірне розтікання струму блискавки по землі. Крім того, в неї входить і захисне заземлення, яке запобігає удару струмом при експлуатації різних приладів.
Способів організації такого захисту на сьогодні існує безліч. Але поряд з традиційними засобами (близкавковловлюючі стрижні, сітки, троси) все частіше використовується активний блискавкозахист. Він не чекає, поки потрапить блискавка, а діє на випередження і змушує розряд вдарити саме в неї. Перехоплений на великій відстані струм передається в систему заземлення. Таким чином збільшується область захисту.

Іншими перевагами активного блискавкозахисту є:
  • малі габарити і висота установки;
  • простота і легкість монтажу;
  • чудовий естетичний вигляд.
Недоліками активного блискавкозахисту є:
  • потрібно постійно обслуговувати і перевіряти на «активність»;
  • мало наукової підтвердженої теорії.

Тому активні системи ми рекомендуємо ставити тільки як на додаток до пасивної системи, щоб зменшити ймовірність неконтрольованого прориву блискавки до об’єкта.

Де знайти?

Якою б не була система блискавкозахисту — активною чи пасивною, її монтаж досить складний. Щоб бути впевненим у надійності системи, краще купити блискавкозахист і комплект заземлення для приватного будинку, ніж споруджувати їх самостійно. Зробити це нескладно, оскільки блискавкозахист в Києві пропонується в багатьох магазинах, в тому числі у нас. Придбати можна як всю систему повністю, так і окремі складові, наприклад, комплект для заземлення. Вони можуть бути різними за конструкцією і комплектацією. Досить популярним є модульно-голчасте заземлення. Воно має безліч переваг. Та й ціна комплекту заземлення в цьому випадку доступна. За бажання власник будинку зможе купити комплект заземлення, найбільш підходящий для його котеджу або дачі.