Безкоштовна доставка по Україні від 1000₴

Механический терморегулятор Nexans N-COMFORT TD Фото 1
Механічний Терморегулятор

Nexans N-COMFORT TR

1731 грн.
Терморегулятор OJ OTN-1991
Механічний Терморегулятор

OJ OTN-1991

2064 грн.
Терморегулятор ProfiTherm-MEX
Механічний Терморегулятор

ProfiTherm-MEX

849 грн.
Терморегулятор Wärme Technik M
Механічний Терморегулятор

Wärme Technik M

999 грн.

Будь-яка система теплих підлог складається з двох частин: нагрівальний елемент (кабель, мат, плівка) і апаратура управління, тобто терморегулятор. Залежно від типу пристрою і особливих функцій терморегулятори можна розділити на електронні, механічні, програмовані, побутові, сенсорні і так далі. Серед всіх найпростішими і надійними у використанні вважаються механічні терморегулятори — пристрої, які при мінімальній кількості кнопок і функцій, а також низькій ціні успішно справляються з управлінням температурою.

Конструкція і застосування механічних термостатів

Конструкція механічних терморегуляторів проста й інтуїтивно зрозуміла. Вона складається з:
 1. Кнопка вмикання/вимикання (ON / OFF), якою вмикається і вимикається терморегулятор
 2. Колеса регулювання температури
 3. Температурна шкала із середнім кроком розмітки в 5 градусів
 4. Зелений світлодіод — обігрів увімкнений
 5. Червоний світлодіод — обігрів вимкнений

У різних виробників деталі в дрібницях можуть відрізнятися, наприклад, колір світлодіодів, їх повна відсутність або розмітка температурної шкали, але основні компоненти для всіх загальні.

В основному терморегулятори механічні застосовуються для побутових систем обігріву. Це можуть бути:
 • Основне опалення. Це обігрів одного або декількох житлових приміщень тільки за рахунок електричних або водяних підлог.
 • Комфортний обігрів підлоги електричними нагрівальними елементами.
 • Обігрів грунту в невеликих теплицях.
 • Обігрів тварин, тераріумів.

Режими обігріву: Простота і Економічність

У механічних терморегуляторів немає можливості налаштувати погодинний режим обігріву, як у цифрових, але є свій додатковий функціонал. Його можна розділити на тип обігріву і тип використовуваного датчика.

За типом обігріву режими діляться на:
 1. Постійний обігрів. Вмикається, коли температура в приміщенні нижче + 5°С
 2. Автоматичний обігрів. Вмикається при температурі в приміщенні вище + 5°С
За типом датчика:
 • За датчиком підлоги. Обігрів регулюється тільки по датчику температури підлоги, вбудованому між витками кабелю, плівки і т.д. Оптимальний варіант, якщо ви встановили теплі підлоги для комфортного обігріву.
 • За датчиком повітря. Враховується тільки температура повітря. Для цього потрібно встановити додатковий датчик повітря, якщо його немає в комплекті
 • Комбінований режим. Ідеально підходить, якщо ви використовуєте теплі підлоги як основне опалення. Термостат працює на основі сигналів відразу з датчиків і підлоги, і повітря

Так як у механічних регуляторів немає ЖК-екрану, а кількість кнопок мінімальна, перемикачі режимів знаходяться на задній панелі. Тому режими найзручніше налаштовувати до монтажу пристрою.

Монтаж механічних терморегуляторів

Так як терморегулятор умовно складається з двох частин, самого регулятора і датчика, його монтаж починається спільно з монтажем теплої підлоги. Точніше, ще до укладання підлоги першочергово вибирається місце на стіні під апаратуру управління, і вже потім по периметру розкладається кабель або інші нагрівальні елементи. Коли елементи встановлені, монтується датчик (його потрібно помістити в гофротрубку), виводиться до місця під регулятор, і тільки після цього починається установка підлогового покриття.
Ми не рекомендуємо самостійно встановлювати сам термостат і підключати його до мережі, якщо у вас немає досвіду в електромеханічних роботах. Краще запросити професійного електрика і довірити цю потенційно небезпечну ділянку роботи йому. Якщо ж ви впевнені в своїх силах, в інструкції до наших терморегуляторів детально розписаний кожен крок установки.
В інтернет-магазині RDmarket ви можете купити терморегулятор механічний, цифровий, сенсорний і будь-який інший для систем побутового та промислового електрообігріву. На всю апаратуру управління ми даємо гарантію від 2 до 6 років з повною заміною комплектуючих або всього пристрою в разі поломки.