Система антиобледеніння — це електрична секція з нагрівальних кабелів, яку встановлюють в місцях можливого утворення полою й бурульок: по периметру водостоку дахів і відкритих труб водопроводу. Незважаючи на думку, що полій і бурульки на даху утворюються через дії прямих сонячних променів на накопичений сніг, це не єдина причина. У більшості випадків винна погана теплоізоляція в будинку або її повна відсутність, через що внутрішнє тепло піднімається вгору і нагріває дах, а він — розтоплює сніговий покрив. Це так званий ефект теплої стріхи, коли вода з неї стікає в ринви і перетворюється на лід і бурульки.
Крім небезпеки для людей, лід руйнує покриття даху, фасад і жолоби. Згідно ДБН В.2.5-64.20 (Державних будівельних норм України) обігрів даху обов’язково потрібно встановлювати в адміністративних будівлях, школах і дитячих садках, медичних установах, а також будівлях, які примикають до дороги чи пішохідними зонами.
- Резистивні нагрівальні кабелі (з постійним опором);
- Саморегульовані кабелі (адаптують опір і, отже, потужність нагріву відповідно до температури навколишнього середовища).
Незалежно від типу кабелі повинні бути стійкі до перепадів температури, високої вологості та ультрафіолету, тобто мати міцну ізоляцію.
Особливості укладання нагрівального кабелю:Систему варто встановлювати по всьому шляху талої води: на даху, в жолобі і водостоку. Ідеальна температура для проведення установки — вище мінус 5°С. Якщо все ж є необхідність провести її в сильні морози, кабель попередньо варто злегка прогріти для розм’якшення.
Монтаж кабелю відбувається не по всій поверхні даху, а лише «змійкою» по краю. У розжолобках і трубах — в довжину.
Потужність нагріву можна коригувати за допомогою зменшення кроку укладання або використання декількох ниток кабелю замість однієї.
Якщо ви купуєте готову секцію антиобледеніння з резистивного кабелю, її категорично не можна обрізати і вкорочувати. Тому все попередні виміри варто проводити з максимальною точністю.
Резистивний кабель вимагає обов’язкової установки апаратури управління — датчика і терморегулятора, які будуть регулювати температуру нагрівання кабелю. Тоді як саморегулюючий справляється з теплорегуляцією без додаткового обладнання. Перш ніж купувати кабельну секцію антиобледеніння, необхідно точно визначити площу і потужність обігріву. Довжина і потужність самого кабелю розраховується вже на основі цих показників. У нас ви можете замовити як готовий набір системи, так і секцію на замовлення під ваші вимоги. Фахівці компанії також допоможуть правильно зробити розрахунки і дадуть рекомендації з облаштування та догляду за системою, або ж виїдуть до вас на об’єкт і всі необхідні роботи проведуть самостійно. Залишити заявку на консультацію ви завжди можете на нашому сайті.