Класичний варіант теплої електричної підлоги — нагрівальний кабель, який винайшли ще в 19-му столітті. З тих пір технології істотно просунулися в бік зручності для користувача, і створення нагрівального мату — чудовий тому приклад.
Нагрівальні мати для теплої підлоги — це конструкція з кабелю, що гріє, зафіксованого на тонкій скловолоконній сітці з оптимальним кроком укладання 10 або 12 см. Повний комплект включає в себе також 2,5 м силового кабелю — «холодний кінець», для підключення мату до мережі. Рулон мату теплої підлоги розкочується по площі приміщення, покривається тонким шаром плиткового клею або самовирівнювальної стяжки і підключається до терморегулятора. Через 7-10 днів система повністю готова до експлуатації.
Сама конструкція теплого мату однакова у всіх виробників, відрізняються лише деякі її характеристики:
- Товщина кабелю. Установка звичайного нагрівального кабелю вимагає 5-7 см стяжки над кабелем. Але далеко не завжди є можливість настільки підняти рівень підлоги в приміщенні. Для цього і було створено мат, в якому використовується більш тонкий кабель, що не вимагає стяжки. Його товщина у різних виробників варіюється від 3 до 4 мм. Наприклад, у нагрівального мату Nexans — 4 мм, а Warme — 3,5 мм.
- Питома потужність. Простіше кажучи, електрична теплова потужність на 1 м2, яка впливає на швидкість нагріву і кількість споживаної електроенергії. В середньому діапазон від 100 до 200 Вт/м2 при напрузі живлення 230 В. Потужність підбирається відповідно до площі і типу приміщення, наявності теплоізоляції і очікуваних тепловтрат.
- Тип кабелю. В основі мату може бути як одножильний кабель — з однією нагрівальною жилою, так і двожильний — з двома жилами відповідно. При монтажі різниця полягає в тому, що обидва кінці першого типу потрібно підводити до терморегулятора, а значить, і кабелю потрібно більше, і технічно це складніше. Тому в матах для теплої підлоги в основному використовується двожильний кабель, і саме його ми можемо порекомендувати.
Переваги матів для теплої підлоги
Простий монтаж. Так як кабель вже закріплений на сітці, при монтажі не потрібно робити додаткові виміри, прораховувати крок укладання і самостійно фіксувати кабель на монтажній стрічці. Досить розкласти рулон по площі і підключити його до терморегулятора. Підходять як основний і додатковий обігрів. Легко монтуються і продаються вже в готових комплектах на певну квадратуру, тому можна покрити і 75-80% підлоги для основного обігріву, і менше для додаткового.
Мінімальне підняття рівня підлоги. Загальна товщина мату становить від 4 до 4,5 мм, тому навіть з урахуванням стяжки або клею підлогу піднімається максимум на 2-3 см. Тому під час планового ремонту можна встановити нагрівальний мат під плитку, мармур, камінь або дерев’яні покриття.
Швидкий нагрів поверхні. Нагрівається тепла підлога з матів набагато швидше, ніж звичайний кабель, так як встановлюється відразу під підлогове покриття. Для цього навіть не потрібні особливі обчислення: простіше прогріти 2-3 см покриття, ніж 5-7 см.
Послідовність установки системи
- Підготовка поверхні: очищення від пилу і забруднень, грунтовка, за необхідності — вирівнювання підлоги стяжкою.
- Розкладка мату по периметру нагріву. Необхідно зробити відступи в 10 см від стін і 20 см від батареї і труб гарячого водопостачання. Щоб розгорнути мат в потрібному напрямку, робляться кілька надрізів — але тільки в сітці, сам кабель перерізати категорично заборонено.
- Установка підлогового датчика температури, підведення силових кабелів системи до місця, де буде встановлений терморегулятор.
- Плитка укладається безпосередньо на мат в шар плиткового клею. На цьому етапі потрібно дотримуватися максимальної обережності, щоб не пошкодити кабель.
- Установка і підключення терморегулятора проводиться після завершення ремонтних робіт. При цьому вперше включати систему можна мінімум через 7 днів після установки плитки, так як шар клею повинен повністю просохнути.
Де купити мати для теплої підлоги?
Для системи «тепла підлога» електричні мати виробляються під різними торговими марками. Одні з найпопулярніших в Україні — нагрівальні мати Millimat від компанії Nexans, яка свого часу і винайшла сам нагрівальний кабель. Також варто звернути увагу на більш доступні за ціною аналоги — Warme Technik (Німеччина) і Profitherm (Польща), які так само виробляються в Європі. Ми пропонуємо купити мати для теплої підлоги в інтернет-магазині «РДмаркет»: у нас ви знайдете підходящий варіант в доступному ціновому сегменті.