Безкоштовна доставка по Україні від 1000₴

Тонкий Двужильный Мат Nexans Millimat
Нагрівальні Мати

Nexans Millimat

5928 грн.
Двухжильный Мат Profitherm Mat
Нагрівальні Мати

ProfiTherm Mat

2496 грн.
Комплект Матов Warme Twin Mat
Нагрівальні Мати

Wärme Twin Mat

2100 грн.
Двужильный Мат Profitherm EKO Mat
Нагрівальні Мати

ProfiTherm EKO Twin Mat

1854 грн.

Класичний варіант теплої електричної підлоги — нагрівальний кабель, який винайшли ще в 19-му столітті. З тих пір технології істотно просунулися в бік зручності для користувача, і створення нагрівального мату — чудовий тому приклад.
Нагрівальні мати для теплої підлоги — це конструкція з кабелю, що гріє, зафіксованого на тонкій скловолоконній сітці з оптимальним кроком укладання 10 або 12 см. Повний комплект включає в себе також 2,5 м силового кабелю — «холодний кінець», для підключення мату до мережі. Рулон мату теплої підлоги розкочується по площі приміщення, покривається тонким шаром плиткового клею або самовирівнювальної стяжки і підключається до терморегулятора. Через 7-10 днів система повністю готова до експлуатації.

Сама конструкція теплого мату однакова у всіх виробників, відрізняються лише деякі її характеристики:
  • Товщина кабелю. Установка звичайного нагрівального кабелю вимагає 5-7 см стяжки над кабелем. Але далеко не завжди є можливість настільки підняти рівень підлоги в приміщенні. Для цього і було створено мат, в якому використовується більш тонкий кабель, що не вимагає стяжки. Його товщина у різних виробників варіюється від 3 до 4 мм. Наприклад, у нагрівального мату Nexans — 4 мм, а Warme — 3,5 мм.
  • Питома потужність. Простіше кажучи, електрична теплова потужність на 1 м2, яка впливає на швидкість нагріву і кількість споживаної електроенергії. В середньому діапазон від 100 до 200 Вт/м2 при напрузі живлення 230 В. Потужність підбирається відповідно до площі і типу приміщення, наявності теплоізоляції і очікуваних тепловтрат.
  • Тип кабелю. В основі мату може бути як одножильний кабель — з однією нагрівальною жилою, так і двожильний — з двома жилами відповідно. При монтажі різниця полягає в тому, що обидва кінці першого типу потрібно підводити до терморегулятора, а значить, і кабелю потрібно більше, і технічно це складніше. Тому в матах для теплої підлоги в основному використовується двожильний кабель, і саме його ми можемо порекомендувати.

Переваги матів для теплої підлоги

Простий монтаж. Так як кабель вже закріплений на сітці, при монтажі не потрібно робити додаткові виміри, прораховувати крок укладання і самостійно фіксувати кабель на монтажній стрічці. Досить розкласти рулон по площі і підключити його до терморегулятора. Підходять як основний і додатковий обігрів. Легко монтуються і продаються вже в готових комплектах на певну квадратуру, тому можна покрити і 75-80% підлоги для основного обігріву, і менше для додаткового.

Мінімальне підняття рівня підлоги. Загальна товщина мату становить від 4 до 4,5 мм, тому навіть з урахуванням стяжки або клею підлогу піднімається максимум на 2-3 см. Тому під час планового ремонту можна встановити нагрівальний мат під плитку, мармур, камінь або дерев’яні покриття. Швидкий нагрів поверхні. Нагрівається тепла підлога з матів набагато швидше, ніж звичайний кабель, так як встановлюється відразу під підлогове покриття. Для цього навіть не потрібні особливі обчислення: простіше прогріти 2-3 см покриття, ніж 5-7 см.

Послідовність установки системи
  1. Підготовка поверхні: очищення від пилу і забруднень, грунтовка, за необхідності — вирівнювання підлоги стяжкою.
  2. Розкладка мату по периметру нагріву. Необхідно зробити відступи в 10 см від стін і 20 см від батареї і труб гарячого водопостачання. Щоб розгорнути мат в потрібному напрямку, робляться кілька надрізів — але тільки в сітці, сам кабель перерізати категорично заборонено.
  3. Установка підлогового датчика температури, підведення силових кабелів системи до місця, де буде встановлений терморегулятор.
  4. Плитка укладається безпосередньо на мат в шар плиткового клею. На цьому етапі потрібно дотримуватися максимальної обережності, щоб не пошкодити кабель.
  5. Установка і підключення терморегулятора проводиться після завершення ремонтних робіт. При цьому вперше включати систему можна мінімум через 7 днів після установки плитки, так як шар клею повинен повністю просохнути.

Де купити мати для теплої підлоги?

Для системи «тепла підлога» електричні мати виробляються під різними торговими марками. Одні з найпопулярніших в Україні — нагрівальні мати Millimat від компанії Nexans, яка свого часу і винайшла сам нагрівальний кабель. Також варто звернути увагу на більш доступні за ціною аналоги — Warme Technik (Німеччина) і Profitherm (Польща), які так само виробляються в Європі. Ми пропонуємо купити мати для теплої підлоги в інтернет-магазині «РДмаркет»: у нас ви знайдете підходящий варіант в доступному ціновому сегменті.