Безкоштовна доставка по Україні від 1000₴

Комплект Кабеля Nexans TXLP/1R
Одножильний Кабель

Nexans TXLP/1R

3363 грн.
Одножильный Кабель Nexans TXLP/1R, 28 Вт/м (Black Defrost Snow)
Одножильний Кабель

Nexans TXLP/1R Black Defrost Snow

2490 грн.
Одножильный Кабель Nexans TXLP One Drum
Одножильний Кабель

Nexans TXLP One Drum

84 грн.
Одножильный Кабель Profitherm EKO One Plus
Одножильний Кабель

ProfiTherm EKO Plus

318 грн.

Електрична тепла підлога — сучасна система обігріву, яка істотно підвищує рівень комфорту в будинку. Завдяки рівномірному прогріванню від низу до верху, тепле повітря правильно розподіляється в приміщенні, усуває вологість, протяги і позитивно впливає на природну терморегуляцію організму. Один з найбільш доступних варіантів системи — тепла підлога на основі одножильного нагрівального кабелю.

Конструкція одножильного кабелю

Сам кабель від інших нагрівальних аналогів відрізняється тільки кількістю теплопровідних жил. Залежно від виробника можуть змінюватися деякі складові або матеріал, з якого вони виготовлені, але загальна конструкція така:

  • Нагрівальна жила (однодротяний резистивний провідник)
  • Ізоляція (буває з різних матеріалів, наприклад, із зшитого поліетилену)
  • Провідник заземлення з лудженої міді
  • Захисний екран

Є думка, що у одножильного кабелю електромагнітне випромінювання вище, ніж у двожильного, тому його не можна встановлювати в житлових приміщеннях. Це міф. Головне в конструкції обох типів — це захисний екран з алюмінію, який відображає будь-яке випромінювання незалежно від кількості і сили струмопровідних жил. Тому шкоди від кабелю буде стільки ж, скільки від природного електромагнітного поля Землі.

Особливості монтажу одножильного теплої підлоги

  • Встановлюється тільки в стяжку. Товщина стяжки при цьому повинна бути 3-5 см. Зверху можна укладати будь-який тип покриття: дерево, плитку, лінолеум і т.д. Товстий шар стяжки над кабелем захистить і покриття, і кабель від пошкоджень, але й нагріватися підлога буде повільніше.
  • Обидва кінці кабелю потрібно підводити до терморегулятора. Для цього готова секція має два «холодних кінця», тобто силових кабелі, які прикріплені до нагрівального.
  • Кабель по площі потрібно розкладати самостійно. На відміну від готових двожильних матів для теплої підлоги, кабель потрібно розкладати «змійкою» самостійно, враховуючи крок укладання в 10-12 см
  • В середньому одножильний кабель дешевше двожильного, але ця різниця непомітна з урахуванням монтажу — кабелю знадобиться більше, та й процес складніше, вимагає точних прорахунків і вимірів.

Але якщо ви плануєте замовляти професійний монтаж підлоги або впевнені у власних навичках, з одножильним кабелем ви дійсно зможете заощадити на витратних матеріалах: по ефективності, довговічності і надійності він не поступається іншим.