Безкоштовна доставка по Україні від 1000₴

Представник
Інтернет-магазин RDMarket

Представник

Nexans в Україні

Купити зараз

Обіргрів теплиці

в Новини, Кейси

Щоб у садівника на столі завжди були овочі та зелень, в його домашньому господарстві повинна бути теплиця. Причому не у вигляді звичайного парника, вкриває грядки плівкою або склом, а серйозна конструкція, що підтримує оптимальний температурний режим грунту в будь-який сезон. Питання обігріву грунту в такій теплиці часом досить трудомісткий і недешевий. Однак є можливість вибрати прийнятний варіант з декількох традиційних способів.

Класичними методами опалення вважаються:
 • природний,
 • біологічний,
 • штучний (технічний).

Кожен господар зможе вибрати по своїх потреб і можливостей то, що його влаштує.

<Природний (сонячний) обігрів

Використовує теплову енергію сонця. Теплиці покриті прозорими елементами, проходячи крізь які сонячні промені прогрівають грунт, зелені паростки, створюючи парниковий ефект. Це самий простий і доступний варіант, екологічно безпечний і малозатратен. Недолік способу в тому, що дає ефект лише в теплу пору року. Як тільки похолодає, він втрачає свою ефективність і вимагає заміни.

Біологічне опалення

Здійснюється за допомогою додавання в грунт органічних речовин, зазвичай кінського гною. Обігрів йде за рахунок тепла від їх розкладання в результаті життєвої активності мікроорганізмів. Крім тепла, виділяється вуглекислий газ і випаровування - газ потрібно рослинам, а випаровування сприяють зволоженню грунту. Цей спосіб зберігає необхідний рівень вологості. Недолік - кількості тепла, що виділяється буде недостатньо на зимовий період, спосіб вимагає комбінування з іншим.

Штучний обігрів

Цей технічний спосіб обігріває теплиці за допомогою різних опалювальних систем і приладів. Прекрасно доповнює природний спосіб, дозволяє підтримувати температуру в теплицях на одному рівні в будь-який час року, навіть найхолодніше. За джерела отримання тепла та шляхи його поширення технічне опалення теплиць підрозділяється на кілька типів:

 • за допомогою електроприладів;
 • повітряне;
 • водяне;
 • газове;
 • пічне;
 • змішаний спосіб.

Тепер докладніше про кожен з цих способів вирощування врожаю в будь-який час року.

За допомогою електроприладів

При використанні такого підігріву грунту важливий спосіб подачі тепла і вид установки.

Відповідно до цього підігрів може бути:
 • Конвекторний обігрів теплиць. Обігрів проводиться приладами зі спіраллю електронагріву. Холодні маси повітря заміщуються теплими, так рівномірно прогрівається вся теплиця. Недолік - грунт залишається холодною.
 • Кабельний обігрів теплиць. У грунт укладається електрокабель, який має певну потужність. Для теплиць з полікарбонату або скляних споруд служить прекрасним економічним опалювальним устаткуванням, недорого і ефективно. Важливо перед укладанням правильно прорахувати температурний режим, щоб не перегріти кореневу систему рослин.
 • Інфрачервоний обігрів теплиць. Обігрів за допомогою інфрачервоного опалення прогріває грунт, стіни і стеля, самі рослини. Вартість обладнання дещо більше, проте якщо купити його, то можна вирішити багато питань відразу. Недоліком є ​​необхідність установки додаткової вентиляції - вигоряє кисень.
 • Тепловий насос обігрів теплиць. Дозволяє конвертувати природну енергію будь-якого типу в тепло. Різноманітні установки рівномірно розподіляють тепло по всій території теплиці. Недолік - висока ціна обладнання.

Різна ціна і різні функції дозволяють вибрати оптимальний варіант.

Повітряне опалення

Передбачає, що в основу фундаменту, на несучі конструкції або опори встановлюються опалювально-вентиляційні агрегати. По спеціальному рукаву, викладеному по периметру, подається тепло, розподіляючи повітря по теплиці.

Водяне опалення

Найбільш популярний спосіб, при якому використовується котел, що працює від різноманітних джерел енергії, і система труб з теплоносієм (водою). Переваги - рівномірний обігрів всієї теплиці.

Газове опалення

Проводиться в теплиці за допомогою калориферів. Випускає вуглекислий газ і пар, що корисно, але вигорає кисень, тому вимагає вентиляції.

Пічне опалення

Здійснюється підігрів піччю з використанням різного палива. Змішаний спосіб дозволяє швидке заміщення одного джерела іншим при раптовій зміні умов. Україна як країна землеробства пропонує способи опалення теплиць у всій різноманітності. Фермери і любителі використовують пропоновані установки або винаходять власні конструкції. Запропонувати велику кількість обладнання може наша компанія в місті Київ, продаж супроводжується зручною транспортуванням і індивідуальним вирішенням питання.